Maçakızı Logo

Maçakızı

Oteller

,
-
Yetersiz oy
Göltürkbükü Mah. Narçiçeği Sok., Kesire Mevki, Bodrum, Muğla

1977 yıllında Bodrum’un merkezinde özel plaj ve küçük bir pansiyon olarak açılan  Maçakızı, bir çok seçkin ressam, yazar ve aydınları ağırlamıştır. Ayla Emiroğlu ‘nun rahat ve doğal konsept ile cennete dönüştürdüğü Maçakızı zamanla, insanların birlikte zaman geçirebilecekleri, yeme-içme mekanı olmuştur. Maçakızı'nın sade ve doğal konsepti Ayla Hanım’ın oğlu Sahir Erozan’ın modern düşünce ve vizyonu ile gelişmeye devam ederek 2000 yılında Türkbükü’ndeki yerine taşınmış ve burda özel ve popüler kumsalı ile güzel bir butik otel haline dönüşmüştür. Maçakızı ülkemizin ve dünyanın çeşitli yerlerinden ağırladığı seçkin misafirlerine vermiş olduğu hizmet ve ülkemize özgü misafirperverliği ile ülke turizminin gelişmesinde katkısı olup kısa zamanda dünyada tercih edilen bir butik otel haline gelmiştir. Maçakızı Hotel, kendine özgü modern konsepti ve geleneksel Bodrum tarzının birleştiği , 2013 yılında yenilenen 53 standart ve 21 suite odası ile toplam 74 odaya sahiptir. Odaların dekorasyonunda çağdaş ressam Suat Akdemir’in resimleri ve tasarımcı Rıfat Özbek koleksiyonları kullanılmıştır.
Maçakızı’nın tecrübeli ve yenilikçi aşçısı Aret Sahakyan’ın, yeni ve geleneksel tatlarla birleştirerek hazırladığı Akdeniz Menüsü her akşam 19:30-23:30 saattleri arasında Maçakızı’nın 100 yıllık zeytin ağaçlarının arasında A’lacarte restaurant’ında sunulmaktadır. Maçakızı’nın her sabah deniz manzarası eşliğinde verdiği açık büfe kahvaltısında ev yapımı reçeller,doğal tereyağ, bal ve diğer çeşitler misafirlere kendilerini evlerinde hissettirmektedir. Maçakızı’nın gelenekselleşmiş açık büfe öğlen yemeği zengin Akdeniz salataları, zeytinyağlılar ve ızgara çeşitleri ile her gun 14:00 – 16:00 arasında servis vermektedir.
Misafirler, Maçakızı iskelesinde gün boyunca özgün kokteylerin  ve denizin keyfini çıkartmaktadırlar.
2013 yılında, MaçaKızı Hotel’in sahibi Sahir Erozan ve NUXE kurucu & CEO’su Aliza Jabès’in doğa ve özgünlük değerleri bir araya gelerek kaos içeren yaşamlarımızdan kaçışın en tatlı yolunu sunan sıra dışı Maçakızı Nuxe Spa doğmuştur. NUXE Spa, diğer spa merkezlerinden farklı olarak yeşillikler arasında, muhteşem manzarası ve doğal NUXE ürünleri ile huzur dolu dakikalar sunuyor. Dilerseniz tek, dilerseniz çift olarak keyfini çıkarabileceğiniz özel masaj çadırları ile NUXE Spa, sizleri Bodrum Maçakızı Hotel’e duyularınızın derinliklerine ulaşmaya davet ediyor.  

FİRMA DETAYLARI
Telefonlar:
Ödeme Yöntemleri:
Nakit,
YORUMLAR (1)
Aygül K.
Mükemmel bir hizmete ve kaliteye sahip bir otel. Hem eğlencesiyle hemde müthiş mutfağıyla tek geçerim. :)
Maçakızı için yorum yazın
Burayı beğendiniz mi?
HATA BİLDİRİN