Dudak Dolgusu

Estetik ve güzellik denildiği zaman dudaklar ilk akla gelen kısımlar arasında yerini almaktadır. Çünkü dudak güzelliği yüzün güzelliğini tamamlar ve en hoş, en çekici görünümler de bu şekilde oluşmuş olur. Bununla beraber eğer kişilerin dudakları yeteri kadar güzel değil ya da kişinin kendisini memnun edecek durumda değil ise elbette ki bir takım alternatif yöntemler ile söz konusu sıkıntılar da giderilebilir. Dudak dolgusu da bu anlamda ciddi bir konu olarak kendini göstermektedir.

Dudakların daha diri, daha canlı ve daha hacimli bir görünüme sahip olabilmesi noktasında dudak dolgusu yapılırken, kullanılan malzeme ise en kritik noktayı oluşturur. Dudağın dolgu malzemesine en doğal tepkiyi vermesi şarttır ve bu yönden de malzemenin doğru şekilde seçilmesi sağlanmalıdır. Dudaklardaki yoğun damar yapısı, aynı zamanda sürekli hareketli bir yapının bulunması, elbette ki dolgu için kullanılacak malzemeyi de doğru seçmeyi gerektirir.

Özel geliştirilen hyalüronik asit için dudakların daha doğal bir tepki verdiği bilinmektedir. Buna ek olarak söz konusu maddenin dudakların tam orta noktasına uygulanması, yani üst dudak ortası ve alt dudak ortasının gözetilerek uygulamanın yapılması dolgun dudakları öne çıkaracaktır.

En Güzel Dudaklar İçin

Söz konusu dolgu malzemesinin ufak bir enjeksiyon hamlesi ile dudağa doldurulması, böylelikle de en güzel ve en çekici dudakların meydana getirilmesi sağlanabilir. Sadece estetik açıdan değil, sağlık açısından da dolgu malzemesinin iyi seçilmesi şarttır. Yukarıda bahsedilen hyalüranik asidin vitamin içermesi, gerekli maddelere sahip olması dudağı destekler ve besler. Üstelik bu tarz dudak dolgusu kullanımı ile orta kısım olan dudak kalbi bölümün daha da irileşmesi ve nemli dudakların elde edilmesi sağlanabilmektedir.

Dudak Dolgusu Uygulamasına Dair Detaylar

Uygun dudak dolgu maddesi seçildikten sonra uygulamaya geçilirken, konuya dair bazı detaylar da merak edilebilir. İlk olarak söylenebilir ki operasyon süresi en fazla yarım saat, 25 dakika gibi bir süreye tekabül eder. Oldukça ince iğnelerin kullanılarak dudak köşelerine ya da farklı noktalara dolgu maddesi doldurulabilir. Yine operasyonun amacına göre dudakların daha nemli ve daha canlı görülmesi de sağlanabilir. Enjeksiyon için yeni bir uygulama yapılmak istenir ise ilk uygulamanın ardından belli bir sürenin geçmesi gerekir.

Dudaklarının daha dolgun, daha şekilli, daha asimetrik ve canlı durmasını isteyen kişilerin yaptırabildiği bu uygulamada aynı zamanda dudak kenarı sarkmasının ya da dudak üstü ince barkod çizgilerinin önüne geçilmesi de amaçlanabilir.

Uygulama sonrası dudaklardaki değişiklik anında fark edilebilir. İlk 2 saat boyunca herhangi bir şey yemek ya da içmek kesinlikle yasaktır. Yine ruj gibi kozmetik ürünleri de kullanılmamalıdır. İlk zamanlar bu şekilde rahatlatılan uygulama alanı birkaç gün sonrasında ise normale dönecektir.

Detaylı bilgi almak isterseniz Dr. Defne Erkara'nın www.defneerkara.com sitesini ziyaret edebilirsiniz.

HATA BİLDİRİN