Burun Estetiği Ameliyatı

Pek çok kişi dış görünüşüne oldukça dikkat eder. Çünkü insanlar görünüm olarak çekici ve güzel bir duruş sergilemek isterler. Bunun için de zaman zaman estetik operasyonlar gerekebilir. Vücudun en çok görünen yeri yüz kısmı olduğundan dolayı da burun estetiği her zaman ilk akla gelen güzellik unsurudur. Estetik burun ameliyatı da bu anlamda dikkat çeker.

Cerrahi uygulamalar dışında estetik girişim olarak adlandırılan bir takım girişimler vardır. Botoks, lazer epilasyon gibi uygulamalar bunlar arasında yer alırlar. İşte bu uygulamaların ardından en sık tercih edilen estetik girişimler ise estetik burun ameliyatlarıdır. İnsanların birbirlerinden görerek, olumlu sonuçları da takip ederek daha çok yaptırmak istediği tüm bu uygulamalar son yıllarda daha da popüler bir hale gelmiştir.

Estetik Burun Ameliyatına Dair Dikkat Çeken Bilgiler

Bu tarz bir uygulama öncesinde kişinin neden mevcut burun yapısını istemediği, nasıl bir yapının hayalini kurduğu öğrenilir. Ardından ise uzmanın görüşleri alınır. Bu görüşlerin değerlendirme kriterleri de genel olarak kişinin yüz hatlarına uyumlu olan bir burun yapısının oluşturulması isteği, estetikli olduğu anlaşılmaması için doğal görünüme yatkın bir stilin belirlenmesi gibi noktalar baz alınarak ortaya çıkar. Çünkü hastalar da burunlarının estetikli olduğunu belli etmek istemezler ve doğal bir burun görünümü konusunda hassastırlar.

Operasyon başladığında burnun ana çatısına zarar verilmeden çalışmalar yürütülür. Alınması konusunda bir zorunluluk olmayan dokulara dokunulmaz. Daha çok şekil vererek düzeltme adımları uygulanır. Böylelikle de hem sağlık, hem estetik açıdan en güvenilir işlemler yapılmış olur.

Öte yandan her ne kadar bu operasyonlar estetik amaçlı olsa da kişinin sağlığına zarar gelmeden uygulamalar sürdürülmelidir. Örnek olarak nefes alıp verme konusunda hiçbir problemin yaşanmaması şarttır. Dolayısı ile burnu güzelleştirirken sağlıklı nefes alıp verme fonksiyonları korunmalıdır.

Burun estetiği ameliyatlarında illa burnun küçülmesi ya da büyütülmesi durumu değerlendirilmez. Çünkü ana amaç burnun büyüklüğünü değiştirmek değil, burun yapısını daha da güzelleştirmektir. Bu noktada da her burun tipinin hastaya yakışmayabileceği, bir görsel üzerindeki burnun doğrudan hastaya uygulanamayabileceği iyice açıklanmalıdır. Önemli olan istenilen burun şeklinin yüz hatlarına uyumlu olarak, aynı zamanda güzel ve doğal bir görünüm kazandırılarak hastaya uygulanmasıdır. Böylelikle de burun ameliyatı başarıya ulaşacak, estetik bakımdan bir sıkıntı da kalmayacaktır.

Burun Ameliyatı Öncesi Değerlendirilen Ana Yapılar Nelerdir?

Uzmanlar operasyon öncesinde bir takım ana yapıları inceleyip değerlendirirler. Burnun ucu ile dudak arasındaki açı, burun uç genişliği, kıkırdak yerleşimleri, simetri durumları, büyüklük ya da küçüklük gibi değerlendirmeler bu anlamda öne çıkar. Aynı zamanda nefes alma fonksiyonunun da burnun iki deliği için ayrı ayrı incelenmesi ve değerlendirilmesi gerekliliği de dikkat çeker. Uzmanlar, burnun alın ile yaptığı açıya da mutlaka bakarlar.

Sonuç olarak; bütün bu değerlendirmeler ışığında burun estetiği ameliyatı öncesi ve sonrasında nelere dikkat edilmesi konusunda bir kaç doktorla görüşmekte yarar var. Daha detaylı bilgiyi www.defneerkara.com sitesinden alabilirsiniz.

HATA BİLDİRİN