Telefonla Pegasus Uçak Bileti Nasıl Alınır?

Pegasus Havayolları'nın kuruluşu 1990 yılına dayanmaktadır. Aer Lingus, Silkar Yatırım ve Net Holding'in girişimi ile İstanbul'da kuruldu. Yenilikçi, sorumluluk sahibi ve ilkeli bakış açısıyla lider ve ekonomik havayolu olmak vizyonunu belirleyen Pegasus Havayolları, ilk uçuşunı mayıs 1990'da gerçekleştirmiştir. 1990 yılının Kasım ayında ise tarifeli iç hat seferine başlayarak Türkiye'nin 4. tarifeli havayolu şirketi olmuştur.

Pegasus Havayolları, yurtiçinde İsanbul, Ankara, İzmir, Kayseri, Diyarbakır, Adana, Trabzon uçuşlar başta olmak üzere, yurtiçi 32 noktaya ve yurt dışı popüler uçuş noktaları Amsterdam, Londra, Kıbrıs, Paris, Beyrut, Kopenhag, Köln, Düsseldorf da dahil dünyada 69 noktaya seferler düzenlemektedir. Toplamda 40 ülkeye ve 101 noktaya Pegasus Havayolları uçuşlar düzenlemektedir.

Pegasus İletişim Numaraları

Pegasus Bilet Satın Alma Noktaları: Ulaşımda istediğiniz lokasyona bilet satın alma işlemlerinizi 0850 302 54 93 numaralı telefondan şirketimizi arayarak kolaylıkla ve güvenli olarak temin edebilirsiniz. Dilerseniz acenta ve internet sitesi üzerinden de bilet alım işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Pegasus bilet satın alma işlemleri, acentelerden kalkış saatine 1 saat kala sonra erer. Check in işlemleri ise; yurtiçi seferlerde uçuşa 30 dakika kala, KKTC ve yurt dışı hatlarda ise; uçuşa 45 dakika kala kapanmaktadır.

Pegasus Bilet Değişiklik ve İptal: Satın aldığınız biletinizi 0850 302 54 93 numaralı telefondan şirketimizi arayarak, bilet değişim ve iptal işlemlerinizi gerçekletirebilirsiniz. Farklı bir tarih seçimi ya da iptal konusunda yardımcı olmaktayız. İnternet sitesi ve mobil uygulama üzerinden de işlemi gerçekletirebilirsiniz.

Pegasus bilet değişim ve İptal Kuralları: Bilet değişiminde, eko ve avantaj paketlerde uçuş süresine 2 saatten fazla var ise; ücretin 40tl'si kesilir. Uçak kalkış saatine 2 saatten az bir süre var ise; ücret iadesi ve değişimi yapılamaz. 

Ekstra paketten satın aldığınız bilet için, Eko ve Avantaj paketten farklı olarak, uçuşa 2 saat kalana dek yaptıracağınız iptal ve değişikliklerinden ücret kesintisi yapılmaz.

Bagaj Haklarınız: Biletleme işlemlerinde olduğu gibi bagaj haklarınızla da ilgili bilgi edinmek isterseniz 0850 302 54 93 nolu telefondan şirketimizi arayarak bilgi alabilirsiniz. El bagaj hakkınız, 1 adedi geçmemelidir. 20cm x 40cm x 55cm ebatlarında ve 8 kg ağırlığı geçmemelidir.

Serbest Bagaj Bilgisi: Serbest veya fazla bagaj hakkı, alınan bilet sınıfına göre değişiklik göstermektedir. İç hat uçuşlarında; Eko paket biletleri 15kg, Avantaj paket biletleri 20kg ve ekstra paket biletleri 25kg bagaj hakkına sahiptir.

Pegasus Bilet Değişikliği Nasıl Yapılır ?

Ücretli Koltuk Seçimi: Uçuşunuz için istediğiniz koltuğu seçebilirsiniz. Koltuk seçimi için şirketimizi, 0850 302 54 93 numaralı telefondan arayarak işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Dilerseniz internet üzerinden de koltuk seçiminizi tamamlayabilirsiniz.

Bebek ve Çocuk Yolcular: 8 gün ile 3 yaşından gün almamış çocuklar bebek yolcu olarak kabul edlmektedir. Bebek ücreti uygulanır. 18 yaşından büyük bir refakatçi ile seyahat edebilirler. 3 yaşından gün almış ve 7 yaşından gün almamış çocuklar için çocuk indirimi uygulanmaktadır. 7 yaşından gün almış ve 13 yaşından gün almamış çocuklar için çocuk indirimi uygulaması yapılmaktadır.  Refakatsiz çocuk prosedürü uygulanmak kaydıyla yalnız seyahat edebilirler.

Bileti Açığa Almak: Biletinizi açığa almak isterseniz 0850 302 54 93 nolu telefondan şirketimizi arayarak işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Dilerseniz acente, internet sitesi ve mobil uygulamalar vasıtasıyla da açığa alma işlemini yapabilirsiniz.

Pegasus bileti açığa almak, istediğiniz biletinizi açık bilete değiştirdiğiniz tarihten itibaren 1 yıl süre ile kullanabilirsiniz. Bu işlem ile sadece ilgili sınıfın ceza işlem ücreti uygulanır. Tarihlendirirken ise, seçtiniz uçuşa ait o günkü fiyat üzerinden bilet ek ücreti talep edilebilir ancak herhangi bir ceza ödemezsiniz.

HATA BİLDİRİN