Okula Hazırlık

Okulların açılmasına az kaldı. Zaman az, liste uzun. Öğrencilerin tercih ettiği mekanları sizin için sıraladık.

Dilara Oskay · 16 Ağustos 2016

Eylül ayı yaklaşıyor. Eylül demek okulların açılması demek. Bu yıl ilkokul, ortaokul ve liselerde zil 19 Eylül’de çalacak. Üniversiteler ise eylül ve ekim aylarında açılıyor. İlk ders her yıl, herkes için aynı: okul alışverişi. Bu dersi geçebilmek için zamanla yarışabilmek ve doğru noktalardan alışveriş yapmak gerekiyor. Biz de sizlere sonbahar koşuşturmacasını başarılı bir şekilde geçirebilmeniz için öneriler hazırladık.

Nezih Kırtasiye
Sulu boya, resim defteri, pastel boya, keçeli kalem, resim çantası, el işi kağıdı, maket, kalem kutusu, defter, okul çantası ve matara gibi tüm kırtasiye ve okul ürünlerini burada bulabilirsiniz. Nezih Kırtasiye ürün çeşitliliği ile dikkat çekiyor ve bu sayede her yaş grubuna hitap ediyor. Ayrıca roman ve test kitapları gibi ihtiyaçlarınız için de tercih edebilirsiniz.

Homer Kitabevi
Bulmakta zorlandığınız bir akademik kitabı bir de Homer Kitabevi’ne sorun. Çünkü Homer Kitabevi’nin çok geniş bir akademik yayın kataloğu bulunuyor. Akademik yayınlar dışında çocuk, seyahat, sinema, felsefe, hobi gibi pek çok alanda yazılmış kitapları da edinebilirsiniz.

Akmar Pasajı
Kadıköy’de bulunan meşhur Akmar Pasajı’nda, üniversite hazırlık kitapları, romanlar, sözlükler, üniversite ders kitapları gibi birçok kitabı bulabilirsiniz. Özellikle üniversite hazırlık kitapları ve ders kitapları alacak olanlara bu pasajdaki ikinci el kitapçıları önerebiliriz. Bu dükkanlardan alışveriş yaparak hem zor bulunan kitapları bulabilirsiniz hem de bütçenizde kara geçmiş olursunuz.

Tahtakale
Ucuz alışverişin en önemli merkezi Tahtakale’de, kırtasiye malzemeleri, okul kıyafetleri, hobi malzemeleri, okul çantaları, elektronik ürünler, eğitim malzemeleri ve aklınıza gelebilecek daha pek çok ürünü uygun fiyatlarla bulabilirsiniz. Hal böyle olunca özellikle hafta sonları adım atmak zor oluyor. Bu yüzden alışverişlerinizi hafta içi yapmanızı öneriyoruz. Alışverişinizi tamamladıktan sonra tarihi Mısır Çarşısı’na uğrayabilir ve gününüzü daha keyifli bir hale getirebilirsiniz.

Necdet Ozalit
Ozalitçiler tasarım ve mimarlık gibi bölümlerde okuyan öğrencilerin ikinci evleridir. Beşiktaş'taki Necdet Ozalit, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi, Bahçeşehir Üniversitesi ve Yıldız Teknik Üniversitesi öğrencileri arasında en popüler ozalitçi. Dijital baskı, autocad çıktısı, selefon, plan kopya, ciltleme, laminasyon, fotoblok ve poster baskı gibi pek çok işlem hızlı ve sistemli bir şekilde gerçekleştiriliyor.

Pandora Kitabevi
Sosyal bilimler, mühendislik, matematik, iletişim gibi alanlardan üniversite kitaplarını bu kitabevinde bulabilirsiniz. Nadir bulunan bir kitabı web sitesinden ayırtıp istediğiniz Pandora şubesinden teslim alabilirsiniz. Ayrıca kitabevi’nin Koç Üniversitesi ve Boğaziçi Üniversitesi kampüslerinde mağazaları da bulunuyor.

HATA BİLDİRİN