Küçük İşletmelerin Web Sitelerinde En Çok Görülen 5 Sorun

Küçük işletmelerin web siteleri günümüz piyasasında ayakta kalmak için önemlidir. Web siteniz, müşterilerin sunduğunuz ürün veya hizmetler için arama yaparken sizi bulduğu yer ve genellikle ilk temas noktasıdır.

Maalesef, birçok küçük işletme sahibi firmalarını olumlu şekilde yansıtacak bu tür web siteleri oluşturmak için gerekli beceri ve anlayışa sahip değil. Web site geliştirmek için bütçe ve yaratıcı kaynaklar sınırlı olduğu zaman birçok problem ortaya çıkabilir.

İşte küçük işletmelerin web sitelerinde görülen en yaygın sorunlar ve onları çözme yolları:

1) Kötü Tasarım

Görünümün önemli olduğu inkar edilemez bir şeydir ve ilk izlenim çok önemlidir. Eğer sitenizde kolaya kaçar, ücretsiz, kötü şablonlar kullanırsanız, en iyi izlenimi vermiş olmazsınız. Hatta, küçük, profesyonel olmayan ve mali açıdan sıkıntılı bir işletme izlenimi veriyor olabilirsiniz. Siteniz sadece iyi görünmemeli, aynı zamanda işlevsel olmalı ve kullanıcıların ihtiyaçlarına anlamlı gelen bir tasarımla cevap verebilmelidir.

2) Arama Motoru Optimizasyonu (SEO) Eksikliği

Eğer web sitesi edinme planınız güçlü bir SEO ile desteklenmiyorsa gayretiniz boşa gidebilir. Arama motoru optimizasyonu, web sitelerin ilgili arama sonuçlarında en üste taşınmasına yardımcı olan önemli bir çalışmadır.

3) Eyleme Çağrı (CTA/Call-To-Action) Olmaması

Eğer insanların sadece web sitenize gelip geçmelerinden daha fazlasını yapmalarını istiyorsanız, eyleme geçmeleri için güçlü bir çağrı yapmalısınız. En azından müşterilere bulunduğunuz yeri ve/veya size nasıl ulaşacaklarını anlatmalısınız. CTA (Call-To-Action), yani harekete geçirici ifadeler, müşterilere ısrarcı olmadan, tam olarak ne yapmalarını istediğinizi en iyi şekilde anlatacaktır.

4) Web Sitesinin Mobil Uyumlu Olmaması

Mobil siteniz var mı? Şirketinizin web sitesini herkesin masaüstü veya dizüstü bilgisayardan görüntülediğini varsaymamalısınız. İstatistikler mobil aramaların artışta olduğunu doğruluyor ve bu trendin daha da hızlanarak böyle devam edeceğini gösteriyor. Birçok kişi internette arama yapmak için ilk olarak cep telefonlarına güveniyor. Eğer siteniz mobil uyumlu değilse, büyük bir potansiyel ziyaretçi topluluğunu kaçırıyorsunuz.

5) Sosyal Medya Eksiklikleri

Küçük işletmelerin web sitelerinde sosyal medya hesaplarının yer almaması kaçırılmış büyük bir fırsattır. Bu yüzden henüz sahip değilseniz Facebook, Twitter, Google+, Pinterest, Instagram ve benzer sosyal platformlar üzerinde sayfalarınızı oluşturun. Görünürlüğü yüksek her sayfada web sitenizin sosyal medya hesaplarınızı belirgin şekilde gösterdiğinden emin olun.

Şimdi küçük işletme web sitelerinde sıklıkla görülen sorunlarını biliyorsunuz. Artık online görünüşünüze destek verme, dijital görünüşünüzü düzenleme zamanı değil mi?

Doğru web sitesi ile işinizi büyütmek ve daha fazla müşteriye ulaşmak istiyorsanız, Yellow Pages Türkiye ekibi size yardımcı olabilir. KOBİ’lere yönelik dijital pazarlama hizmetlerinde uzmanlaşmış olan ekibimiz, ihtiyaçlarınızı dinler. KOBİ’lere özel fiyatlara, işinize en uygun mobil uyumlu sitenizi hazırlayıp yayınlar. Uzman ekibimizden yıl boyu ücretsiz dijital pazarlama danışmanlığı, güncelleme ve bakım hizmeti de alırsınız.

Mobil uyumlu web sitesi yaptırmak için bizi [email protected] adresinden ya da 0212 978 5700 no’lu telefondan arayın, sorularınızı cevaplayalım.

HATA BİLDİRİN