Dünya Mutfağı kategorisindeki diğer firmalar.
Kilimanjaro Logo
4.6 /5
22 oy
Merkez Mah. Silahşör Cad. Birahane Sok. No: 1, Tarihi Bomonti Bira Fabrikası, Şişli, İstanbul

Kilimanjaro, merakın tutkuya dönüştüğü yer. İsmi ve ruhu, Pozitif'in kurucularından Mehmet Uluğ ve Cem Yegül’ün Amerika’da eğitim gördükleri yıllarda müziğe ve özgün deneyimler paylaşmaya tutkuyla bağlandıkları, avangart cazın efsane ismi Sun Ra Arkestra’yı ilk kez izledikleri Washington D.C.’deki kulübün adı. Pozitif’in köklerindeki mekanlardan biri. Bu ruhla, Tarihi Bomonti Bira Fabrikası’nın yeniden işlevlendirilerek hayat bulduğu bomontiada’nın sakinlerinden Kilimanjaro, paylaşma kültürünü kendine has bir konseptle tekrar yaşatacak şekilde tasarlandı. İç mekan tasarımı Autoban tarafından gerçekleştirilen Kilimanjaro’nun duvarlarında, eklektik ve çağdaş sanat işlerinin yer aldığı bir seçki bulunuyor.


 
Yerel malzemeyi odağında tutan mutfağında hazırlanan rahat, sade ve akılda kalan yiyecekleri ile menüsü her mevsim değişiyor. Mekana özel tasarlanan kokteylleri ve organik, kökleri olan, zamana dayanıklı müzikleriyle, ikonik barının sıcak atmosferi çevresinde özgün bir buluşma ortamı sağlıyor.

FİRMA DETAYLARI
Çalışma Saatleri:
Pazartesi: Kapalı
Salı - Perşembe: 11:30 - 02:00
Cuma - Cumartesi: 11:30 - 03:00
Pazar: 11:30 - 02:00
Telefonlar:
Ödeme Yöntemleri:
Nakit, visa, MasterCard,
Firma Büyüklüğü:
51-200 Çalışan
YORUMLAR (3)
ahmet h.
lezzetlerini yiyebileceğiniz harika bir mekan.
ayça v.
Dünya mutfağının eşsiz lezzetlerini yiyebileceğiniz harika bir mekan. Herfırsatta gidiyorum. Tavsiye ederim.
Serhat A.
Menüdeki yemeklerin resimleri var mı Instagram hesabınız var mı Ne tip müzikler çalııyorsunuz Küçük bir şirket yemeği organize etmek istiyoruz
Kilimanjaro için yorum yazın
Burayı beğendiniz mi?
HATA BİLDİRİN