İstanbul'un Yakınındaki Cennet Ağva

Ağva: tarihi MÖ. 7. yüzyıla dayanan, çeşitli uygarlıklara da ev sahipliği yapmış, günümüzde ise Karadeniz'e kıyısı bulunan İstanbul'un Şile ilçesinin bir mahallesidir. Ağva son derece özellikli bir coğrafyaya sahip olup, ismini de Latince'deki iki dere arasındaki köy anlamından almıştır.

Büyük şehirlerdeki yoğun ve stresli hayatlarına ve zorlayıcı yaşam koşullarına minik de olsa bir mola vererek doğa ile iç içe, küçük ve samimi işletmelerde konaklayarak zamanını tatlandırmak isteyen misafirlerle Ağva hareket kazanmaktadır.

İstanbul'a bağlı olmakla beraber, fiziksel konumu Kocaeli, Adapazarı, Ankara, Bursa, Eskişehir gibi illerimize de yakın olması, Sabiha Gökçen Havalimanı'ndan ulaşımın sadece 80 km. olması, diğer bölgelerdeki misafirlerimizin de haftasonu tatillerinde bile Ağva'yı seçenekleri arasına almalarını sağlamaktadır.

12 ay boyunca 4 mevsimi farklı güzelikleri ile yaşayabileceginiz bu şirin beldemizde, Göksu Nehri boyunca yerleşmiş pek çok otel bulunmaktadır. Arzu eden misafirler tüm otellerin ücretsiz olarak sağladığı deniz bisikleti ve kano kullanım imkanınlarından yararlanabilir.

Fotoğraf sanatına meraklı misafirler adeta doğal güzelliklerle bezeli bir plato olan beldede muhteşem güzellikte kareler elde edebilirler. Romantik ve uzun yürüyüşler ya da sağlıklı yaşam koşulları için elverişli olan Ağva, aynı zamanda kafa dinleyip sadece sessiz ve huzurlu bir ortamda kitaplarını okumak ve  içeceklerini yudumlamak isteyen konuklar için de çok elverişlidir.

Hayvansever ve doğasever misafirler için adeta bir cennet olan Ağva'da işletmemizde ve bazı otellerde evcil dostlar kabul edilmektedir.

Yaz ayları İstanbul'a yakın en temiz denize sahip kıyılardan biri olma özelliği ile de ön plana çıkan Ağva'mız, bizim için İstanbul'a 1 saat uzaklıkta bambaşka bir alemdir.

Siz de Ağva'nın güzel doğasını gezip, güzel bir tatil yapmak istiyorsanız Beyaz Ev Ağva'yı tercih edebilirsiniz.

HATA BİLDİRİN