İlkbaharda Basit Aksesuarlarla Gardrobunuzu Aydınlatmak İçin

Uzun bir kışın ardından muhtemelen gardrobunuzu tazelemek isteyeceksinizdir. İşte size, bazı ekonomik akseuar önerileri.

Kıyafetlerinize aksesuar ekleyin

Konu kadın giyimi olunca, iki temel aksesuar türü vardır: Giyilen ve taşınan. Bu iki kategori altındaki seçeneklerse sonsuzdur.

Bahar kıyafetlerinize biraz daha stil katmak için:

• Takılarınızı değişik kombinasyonlarda kullanın.
• Eşarp, şal ve atkılarınızla “oynayın”.
• Saçınızda yeni aksesuarlar deneyin.
• Renkli bir cüzdan ve kemer alın.
• Değişik stillerdeki şapkalar arasında keşfe çıkın.

Dikkate almanız gerekenler

Özenle seçilen aksesuarlar, en sade bahar kıyafetine bile pırıltılar katar. Bu seçimde aşağıdakileri göz önünde bulundurun:

Gerçekten moda mı? Bugün beğendiğiniz bir trend, önümüzdeki yıl sizi mahçup edebilir. Bu konuda biraz araştırma yapın.

İşlevsel mi? Küçük cüzdanlar çok şık olabilir ama eğer işinizi görmeyecekse satın almaya değmez. Moda uğruna işlevsellikten vazgeçmeyin. Bunun yerine ikisinin dengesini hedefleyin.

Dayanacak mı? Panjur gözlükler şık durabilir ama hem gözlerinizi yeterince korumazlar ve hem de görüşünüzü bozarlar. Kaliteye önem verin.

Aksesuar kullanımı için ipuçları

Kadın giyimi ve bahar modası eğlenceli bir moda yolculuğudur. Öyleyse o ağır botlarınızı gerisin geriye dolabınıza yerleştirin ve bahar ayakkabılarınızı çıkarın. Eğer yeni bazı aksesuarlar almayı düşünüyorsanız da size son olarak bazı ipuçları…

Bütçenizi aşmayın. Alışverişe çıkmadan önce bütçenizi belirleyin ve buna sadık kalın. Ani kararlarla alışveriş yapmayın.

Mevsimi göz önünde bulundurun. Her şeyden önce şimdi ilkbahar. Fiyatı yarı yarıya inmiş o mukluk botlar çok ilginizi çekebilir ama onları giyebilmek için altı ay beklemeyi istiyor musunuz gerçekten?
Düşünmeden harekete geçmeyin. Giysileriniz için ne kadar düşünerek hareket ediyorsanız, aynısını aksesuarlarınız için de yapın. Kalite, boy, doku… bunların hepsi, aksesuarlarınızı ne kadar uzun süreyle severek kullanacağınızı belirler.
Sizde olan aksesuarları gözünüzün önüne getirin. Satın almakta olduğunuzun, hangi giysilerinize uyacağını iyi düşünün. Çok müthiş ama hiçbir kıyafetinizle birlikte kullanamayacağınız bir çantanız olsun istemezsiniz, değil mi?

İlkbahar, gardrobu gözden geçirmek için ideal zamandır ama bunun için bütçede delik açmaya da gerek yoktur. Her şeyi tümden değiştirmek yerine varolan giysilerinize doğru aksesuarlarla nasıl yepyeni görünüm kazandırabileceğinizi düşünün.

Konuyla ilgili bayan giyim ve giyim ve giyim aksesuarları kategorisindeki firmalara göz atabilirsiniz.

HATA BİLDİRİN