Drone'lar Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Dilimize “İnsansız hava aracı - İHA” olarak geçmiştir. İnsansız uçabilen ve uzaktan kontrol edilebilen cihazlara “drone” denir. Üzerine entegre edilen kamera sayesinde, çekim yapabilir, fotoğraf çekebilir, video kaydedebilir. Hobi amaçlı veya ticari amaçlı kullanılmaktadır. Son yıllarda giderek yaygınlaşmıştır.

Emka Drone Hakkında

Emka Drone, insansız hava aracı üzerine hizmet vermektedir. Firmamız elektronik tamiri üzerine uzun yıllar sektörde yer aldıktan sonra, 4 yıl önce DJI servis üzerine yoğunlaşmıştır. Hobi veya ticari amaçlı kullanılan drone son yıllarda giderek popüler hale gelmiştir. Fotoğraf, reklam ve sinema gibi birçok sektörde kullanılan drone hayatımıza hızlı bir giriş yapmıştır. Drone sektöründe yaygın olarak tercih edilen marka DJI ise her kullanıcıya uygun ürünler piyasaya sürmektedir. Biz Emka Drone olarak DJI Phantom serisi, DJI Inspire, DJI Osmo, DJI Ronin-M ve diğer DJI ürünleriyle ilgili servis hizmeti vermekteyiz. Servisimizde arıza tespiti, arızanın giderilmesi, test edilmesi, yedek parça temini gibi bütün servis işlemleri en kısa sürede yapılmaktadır. Firmamızın ön çalışmalarda, ürünlerle ilgili olası arızalar önceden tespit edilir, denemeleri yapılır ve çözüm seçenekleri her zaman hazırdır. Servisimiz, Phantom kullanıcılarının sık karşılaştığı “Escstatuserror“ hatasının tek giderildiği yerdir. Gimbal arızalarının giderilmesi, ribbon değişimi gibi sık karşılaşılan arızaları en kısa sürede giderme garantisi veriyoruz. Müşterilerimiz Türkiye’nin her yerinden bize ulaşabilmektedir. Arızası olan DJI ürünleri kargo yoluyla firmamıza gönderilir. Arıza tespiti yapılır ve müşteriye detaylı bilgi verilir. Müşteriden aldıktan sonra cihazın servis süreci başlar ve en kısa sürede arıza giderilir. Kargo yoluyla müşteriye  gönderilir. DJI ürünlerinin servisiyle ilgili her türlü konuda bize başvurabilirsiniz.

DJI Ürünleri

Drone denilince ilk akla gelen isim DJI’dır.  Her kullanıcıya hitap eden ürünü piyasaya sürmüştür. Profesyonel çekim yapanlar, ticari amaçlı kullananlar için bir çok ürünü mevcuttur. Eğer bir drone alacaksanız, kullanıcısıysanız ya da bir yerden başlamak istiyorsanız, mutlaka bir amacınız bir beklentiniz vardır. Cihazın büyüklüğü, havada tutunma özelliği, şarj ömrünün yeterliliği, görüntünün kalitesi, kalibrasyon, netlik, çözünürlük, yükselme, takip özelliği, video titreşim oranın düşüklüğü, işinizi kolaylaştıracak modlar, bir önceki dronunuzda size yetersiz gelen özellikler gibi bir çok kriter var dikkat etmeniz gereken. Dolayısıyla her kullanıcının beklentisine göre ve ihtiyacına göre bir drone seçebilmesi için DJI yeterince seçenek sunmaktadır. Piyasada kullanıcıların büyük çoğunluğu DJI ürünlerini tercih etmektedir. Firmamız Emka olarak, bütün DJI ürünlerinin servis hizmetini vermektedir.

Drone Kullanımı

Eğer yeni bir drone kullanıcısı iseniz, başlangıçta zorlanabilirsiniz. Kullanımla ilgili bilmeniz gereken bir çok önemli nokta olacaktır. Bir süre deneyimle dikten sonra rahat bir şekilde kullanabilir hale gelebilirsiniz ancak bir süre profesyonel destek almanız gerekecektir. Firmamız bünyesinde drone eğitimi verilmektedir. Profesyonel kullanım ve kaliteli çekimler için destek ekibimiz tarafından uçuş eğitimi alabilirsiniz. Çekim yaparken nelere dikkat etmeniz gerekiyor, cihazınıza göre hangi özellikleri nasıl kullanacağınız hakkında detaylı bilgi verilmektedir.

DJI GO Uygulaması

DJI ürünlerini kumandayla kontrol ederken tablet veya akıllı telefon üzerinden kullanım kolaylığı sağlayan ve detaylı özellikleri ayarlama imkanı veren drone kullanımı için hazırlanmış olan yazılımdır. Dronumuzu verimli kullanmak için, DJI GO uygulamasına hakim olmamız gerekir. Djigo üzerinden yapacağımız kalibrasyon ayarlamaları, mod seçimleri ve uygulama üzerinde verilen hataları bilmemiz önemlidir. DJI GO ile ilgili yaşayacağını herhangi bir sorunda EmkaDrone yanınızda olacaktır. Her zaman destek alabilirsiniz.

Phantom Serisi

DJI Phantom serisini piyasaya sürdükten sonra drone kullanıcı kitlesi daha da genişlemiştir. Taşıması ve kullanımı daha basit olduğu için geniş kitlelere hitap etmektedir. Giderek yaygınlaşmaya devam etmektedir. Diğer teknoloji ürünleri gibi hayatımıza hızlı bir giriş yapmıştır. Phantom 1 ve Phantom 2 serinin başlangıç cihazlarıdır. Phantomun en son ürünü Phantom 4 ise serinin en akıllı cihazıdır. Drone severleri baya heyecanlandıran bu ürünle ilgili bilinmesi gereken bir çok yeni özellik mevcuttur. Active TrackMode denilen, hareketliyi takip etme özelliği ise en çok ilgi çeken özelliklerden biri olmuştur. Phantom 3 yaygın olarak kullanılan seri üyesidir. Phantom 3 Standart, Phantom 3  Advanced ve Phantom 3 Pro olmak üzere üç modeli mevcuttur. Phantom 3 Pro diğer modellere göre daha çok tercih edilmektedir. Servisimizde Phantom serisinin bütün arızaları giderilir, yedek parça temini ve değişimi yapılır en hızlı djiservis hizmeti verilmektedir. Phantomunuzla ilgili yaşadığınız her türlü sorunda bize başvurabilirsiniz.

DJI Servis

DJI’ın ülkemizde yetkili  servisi yoktur. Dolayısıyla yaşadığınız herhangi bir sorunda cihazı DJI’a göndermek çok fazla zamanınızı alacaktır. Cihazınızı almanız 3 ay kadar sürebilir. Müşterilerimizin zamanı değerli olduğu için bizi tercih etmektedirler.

Keyifli, kırımsız uçuşlar dileriz…

HATA BİLDİRİN